Lekcja otwarta w klasie 3a – Das Essen – poznajemy produkty spożywcze

Dnia 28.04.2023 r. w klasie 3a odbyła się lekcja otwarta na zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia z języka niemieckiego. Jej tematem było jedzenie (Das Essen). Uczniowie poznawali nazwy wybranych produktów spożywczych oraz powtarzali dotychczasowe słownictwo. W czasie zajęć dzieci utrwaliły nazwy zwierząt, owoców i liczebniki porządkowe w języku niemieckim oraz ćwiczyły dialogi w języku obcym.

Podczas lekcji wykorzystane zostały różne zadania interaktywne z użyciem ekranu dotykowego. Uczniowie pracowali również z pomocami zakupionymi w ramach programu #labolatoriaprzyszlosci, mianowicie z długopisem PEN-3D, co dodatkowo uatrakcyjniło zajęcia
i motywowało do komunikacji w języku niemieckim.

Dzieci były zainteresowane tematem i zaangażowane w przebieg lekcji. Wszyscy uczyli się w sposób aktywny, a przy tym świetnie bawili!
W lekcji otwartej wzięła udział Pani Dyrektor Żaneta Szczepaniak, Pani Wicedyrektor Elżbieta Wójcik oraz nauczyciele naszej szkoły.

Anna Stradomska
nauczyciel języka niemieckiego