Mali konstruktorzy na katechezie

Mali konstruktorzy do budowy swoich dzieł potrzebują najlepszych materiałów, które rozwijają ich kreatywność, pobudzają wyobraźnię i kształtują twórczą postawę. Takim materiałem dla dzieci są kolorowe klocki konstrukcyjne.

Stwarzają one nieograniczone możliwości bezpiecznej zabawy i nauki. Piękne, żywe kolory zachęcają najmłodszych uczniów naszej szkoły do działania podczas lekcji religii. Mali konstruktorzy z klas pierwszych i drugich wykonywali symbol chrześcijańskiej wiary – krzyż.

Klocki zakupione w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” – przyczyniły się do uatrakcyjnienie zajęć, budzenia ciekawości poznawczej, inicjującej proces uczenia się, w naturalny sposób otwierały na piękno i harmonię.

s. Faustyna Monika Czajkowska