„Małe” Przedstawienie Wielkanocne 2023 w parafii św. Józefa

i rozdanie symbolicznych żonkili jako podziękowanie

za całoroczną pomoc dla Hospicjum Kieleckiego

W Niedzielę Miłosierdzia, 16 kwietnia 2023 przedstawiciele naszej Szkoły zaproszeni przez ks. Prałata Jana Iłczyka, Proboszcza par. św. Józefa Robotnika w Kielcach, zaprezentowali część Przedstawienia Wielkanocnego 2023 w dolnym kościele po Eucharystii o 11.00 (które wcześniej przeżywaliśmy w naszej Szkole, w Wielki Wtorek, 04 kwietnia br.).

W tym wydarzeniu, mogliśmy liczyć na dziewczęta z naszego Szkolnego Chóru, które bardzo pięknie zaśpiewały trzy pieśni, przygotowane wcześniej, przez p. Patrycję Dudę, która jak zwykle doskonale zastąpiła nieobecną nauczycielkę muzyki.

Wielki entuzjazm w dolnym kościele wzbudziły niezawodne dziewczynki z młodego zespołu tanecznego naszej Szkoły (Artystyczne Formy Ruchu), które wystąpiły w tańcu do pieśni „Uratowani” w choreografii przygotowanej przez obecną zawsze z nimi p. Martę Więckowską.

Po zakończeniu tego „Małego Widowiska Wielkanocnego”, wszystkie dziewczynki z zespołu tanecznego jako młode wolontariuszki, rozdały wychodzącym ludziom z dolnego kościoła, po symbolicznym, świeżym żonkilu jako podziękowanie parafianom za całoroczną duchowo-materialną pomoc dla Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

ks. Konrad Walerczak, ks. Dariusz Węgrzyn, s. Faustyna Kowalska,

p. Marta Więckowska, p. Patrycja Duda,

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”