Konkurs edukacyjno – informacyjny „Nasza Droga Do Czystego Środowiska”.

Kolejne czwarte zadanie do realizacji w konkursie edukacyjno – informacyjnym zorganizowanym przez Urząd Miasta Kielce pod hasłem: „NASZA DROGA DO CZYSTEGO ŚRODOWISKA” (kategoria wiekowa: klasy 4-6) polegało na uczestnictwie uczniów w wycieczce przyrodniczej, której tematem przewodnim jest szeroko pojęta ochrona przyrody.

Uczniowie klasy 6b wraz z nauczycielem biologii panią Krystyną Banasik odbyli spacer/wycieczkę przyrodniczą po naszym mieście.
Podczas spaceru rozpoznawali gatunki drzew, wyznaczali kierunki świata oraz mierzyli predkość wiatru korzystając przy tym z pomocy dydaktycznych otrzymanych w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. Ważnym punktem wycieczki były rozmowy na temat ochrony przyrody i wpływu naszego codziennego życia na stan środowiska.
Za oknami wiosna, dlatego zachęcamy wszystkich do zaplanowania i udziału w wycieczkach przyrodniczych. Wcale nie trzeba jechać daleko bo tak naprawdę każde miejsce może być wyjątkowe i ważne – bo jest blisko nas, w naszej okolicy. Nawet spacer dookoła bloku też może być wycieczką przyrodniczą, ważne, żeby nauczyć się patrzeć, słuchać, zauważać…

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii