Przedstawienie Wielkanocne 2023

W Wielki Wtorek, 04 kwietnia br., z niemałą radością przeżyliśmy w naszej „Jedynce”, w sali gimnastycznej, oczekiwane już od kilku lat (niemożność z powodu obostrzeń epidemiologicznych) przez całą społeczność szkolną Przedstawienie Wielkanocne 2023!

Z żywym zaangażowaniem, z wielką uwagą, uczestniczyliśmy w przedstawieniu, które ukazało historię dwóch rodzin. Jedna była wierząca, praktykująca swoją wiarę w Jezusa Chrystusa, a druga przeżywała kryzys swojej wiary. W tych krótkich historiach na nowo odkryliśmy OBECNOŚĆ BOGA w OSOBIE JEZUSA CHRYSTUSA, który potrafi okazać swoje miłosierdzie każdemu, kto Mu całkowicie zaufa.

Mottem widowiska były słowa św. Jana Pawła II Wielkiego:
„Otwórzcie na oścież drzwi CHRYSTUSOWI!”.

Głównym tekstem z Pisma Świętego były słowa Jezusa z Apokalipsy św. Jana Apostoła (Ap 3, 20): „Oto stoję u drzwi i kołaczę. Jeśli kto, posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.”

W Przedstawieniu wykorzystano zakupiony sprzęt w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości (m.in. mikser audio, mikrofony dynamiczne, zestaw nagłośnieniowy, gimbal, aparat Canon, statyw fotograficzny).

Wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tak pięknego w formie (dialogi teatralne, pieśni, muzyka, tańce, scenografia) i wymownego w treści Przedstawienia.

Dziękujemy przede wszystkim uczniom z klasy VIII B i VIII A za ogromne, pełne poświęcenia przygotowanie się do wystawienia Przedstawienia i samo Widowisko, które odbyło się na wysokim poziomie artystycznym i technicznym, jak na amatorskie warunki.

Składamy podziękowania p. Patrycji Dudzie (odpowiedzialna za zespół „Józefowe Kwiatki” w par. św. Józefa Robotnika w Kielcach), która w zastępstwie nieobecnej nauczycielki muzyki przygotowała i poprowadziła bardzo dynamicznie nasz szkolny chór, który był ważną, niezastąpioną „częścią” Przedstawienia.

Podziękowaniem ogarniamy także p. Martę Więckowską, która w dość krótkim czasie potrafiła przygotować tak piękną choreografię taneczną do pieśni „Uratowani” dla coraz to lepiej zapowiadającego się młodego zespołu tanecznego naszej Szkoły (Artystyczne Formy Ruchu – zespół tancerek współprowadzony także przez p. Ewę Nowak), który wzbudził wielki entuzjazm wśród oglądających ich bardzo radosny występ.

Podziękowania dla p. Marzeny Kwiecień za pomoc w przygotowaniu dekoracji i sceny do Przedstawienia.

Dziękujemy p. Piotrowi Surmie za filmik i p. Patrykowi Kozieł za zdjęcia robione w trakcie Przedstawienia Wielkanocnego.

Dziękujemy Dyrekcji SP nr 1, p. Żanecie Szczepanik i p. Elżbiecie Wójcik, oraz Wszystkim Uczestnikom za wspaniałe uczestnictwo w naszym Widowisku.

Mamy nadzieję, że Przedstawienie Wielkanocne 2023 choć trochę przyczyniło się do lepszego przeżycia Triduum Paschalnego, Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Składamy przy tej okazji najserdeczniejsze życzenia wielkanocne:

„Oto JEZUS stoi  u drzwi naszego serca, życia, domu i kołaczę. Jeśli ktoś z nas posłyszy Jego głos i drzwi otworzy, ON wejdzie do niego i będzie z nim wieczerzał, a on z NIM.” (por. Ap 3, 20)

„Nie lękajmy się! Otwórzmy na oścież drzwi CHRYSTUSOWI!”

Niech JEZUS UKRZYŻOWANY i ZMARTWYCWSTAŁY będzie bardzo mile widziany, przyjęty w naszych sercach i domach, i to nie tylko w Jego Święta! Niech obdarzy nas i cały świat swym trwałym pokojem!

Nauczyciele religii:  ks. Konrad Walerczak, ks. Dariusz Węgrzyn i s. Faustyna Czajkowska