Mikołaj Kopernik patron roku 2023

Rok 2023 został ustanowiony przez Senat RP Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci polskiego astronoma.Życie i twórczość najsławniejszego mieszkańca Torunia zainspirowały uczniów klas czwartych do stworzenia ciekawych lapbooków.

Lapbook swoim wyglądem przypomina książkę z mnóstwem sekretów i mobilnych elementów. Właśnie te interaktywne elementy są atrakcyjne. Sprawiają, że nauka staje się ciekawsza, pełna niespodzianek, zagadek.

Ta forma podsumowania wiedzy sprawiła uczniom wiele satysfakcji.Czwartoklasiści wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością zbierając informacje na temat człowieka, który „wstrzymał słońce, ruszył ziemię”.

Zapraszamy do obejrzenia naszej wystawy.Najciekawsze prace zostały umieszczone w holu na parterze, koło świetlicy szkolnej.

Nauczyciel historii

Katarzyna Szostak