Konkurs edukacyjno – informacyjny „Nasza Droga Do Czystego Środowiska”.

Kolejne drugie zadanie do realizacji w konkursie edukacyjno – informacyjnym zorganizowanym przez Urząd Miasta Kielce pod hasłem: „NASZA DROGA DO CZYSTEGO ŚRODOWISKA” (kategoria wiekowa: klasy 4-6).
polegało na udziale uczniów w zajęciach lekcyjnych dotyczących zagadnień związanych z ochroną przyrody.
Tematem naszych spotkań były formy ochrony przyrody. Zajęcia obfitowały w wiele ciekawych legend, wiadomości na temat parków narodowych, parków krajobrazowych oraz malowniczych zdjęć niezwykłych pomników przyrody. Oczywiście nie zabrakło zadań multimedialnych z którymi dzieci wspaniale sobie poradziły. Była to cenna lekcja przyrody, a zarazem  wstęp do realizacji kolejnego zadania czyli warsztatów przyrodniczych w Zespole Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Podsumowaniem naszych zajęć było przygotowanie wspaniałego plakatu.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii
Emilia Orkisz – nauczyciel muzyki