Niezwykła lekcja biologii o wilkach

W I semestrze na lekcjach biologii w klasie 5a i 6a gościliśmy na zajeciach pana dr hab. Romana Gulę oraz pana Jacka Majora z Fundacji SAVE Wildlife Conservation Fund, która prowadzi program ochrony i monitoringu wilków w regionie świętokrzyskim.
Nasi goście podzielili się z nami wiedzą o wilkach i ich roli w ekosystemie. W trakcie lekcji uczniowie oglądali, czaszki zwierząt leśnych, ciekawe zdjęcia i filmy z wilkami, wysłuchali wiele ciekawostek o naszych wilkach (Geralcie, Gagacie i Bartku), które żyją w okolicznych lasach. Ponadto dzieci dowiedziały się czy wilki wyją do księżyca, jak wygląda wilcza rodzina, jak rozpoznać wilczy trop i czy wilki mogą wyrządzić nam krzywdę?
To była niezwykła lekcja biologii, która nauczyła nas szczególnego szacunku do wszystkich zwierząt, tych udomowionych i dzikich.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii