Wycieczka klasy 4a – Radio Kielce i Kielecki Teatr Tańca

Klasa 4a w listopadzie odwiedziła siedzibę Radia Kielce oraz Centrum Edukacji Medialnej. Uczniowie zwiedzili studio radiowe oraz poznali tajniki pracy dziennikarzy. Mieli również okazję przeczytać z promptera serwis informacyjny, relację z meczu piłkarskiego oraz prognozę pogody. Na innych stanowiskach uczniowie zobaczyli nowoczesne technologie wizualne, np. wyświetlanie obrazów na ekranie z pary wodnej czy rozszerzoną rzeczywistość. W studiu dźwiękowym dzieci pracowały z dźwiękiem w technologii Dolby Atmos. Dużym zainteresowaniem cieszył się proces powstawania fake newsów.

Kolejnym punktem atrakcji był spektakl ,,Kopciuszek” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Spektakl zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Muzyka, taniec, scenografia działały na dzieci bardzo pozytywnie.Specjalnie na potrzeby spektaklu stworzono blisko 200 kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy.

To była bardzo pouczająca wycieczka. Wzbogaciła wiedzę dzieci z zakresu edukacji medialnej oraz teatralnej. Była też doskonałą okazja do integracji zespołu.

Dorota Broniś