„Koralowa Pizza” – warsztaty kulinarne

Klasy 3b i 3a  w ramach doradztwa zawodowego wybrały się na wspólną wycieczkę do pizzerii „Koralowa Pizza” w Kielcach. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych, jak również poznanie pracy kucharza. Uczniowie zapoznali się z etapami robienia pizzy, poznali składniki do jej przygotowania. Ponadto mieli okazję zobaczenia pieca, służącego do jej wypieku. Następnie wzięli  udział w profesjonalnych warsztatach kulinarnych. Uczniowie wybierając ulubione dodatki tworzyli własne kompozycje smakowe, po czym przyszedł czas na wspólną konsumpcję. Na koniec każde dziecko dostało dyplom małego kucharza.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie.

Iwona Kościelecka
Ewa Nowak