Szkolenie Wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu „JEDYNKA”

W naszej szkole 7 października br. odbyło się dwugodzinne szkolenie naszych Wolontariuszy z klas ósmych przeprowadzone przez p. Monikę Wilk, koordynatora Diecezjalnego Centrum Wolontariatu i przez p. Dominikę Borkowską, koordynatora Wolontariatu Hospicyjnego.

Uczniowie uświadomili sobie w nowy sposób, wartość wolontariatu, który może być nie tylko pewnym etapem, epizodem w życiu młodego człowieka, ale stałym stylem życia, aby pomagać innym w wielorakich potrzebach.

Ideałem wolontariusza według p. Dominiki jest po prostu bycie człowiekiem przy człowieku, gdy sam już nie mówi, czy nawet nie wiemy, czy nas słyszy i niewiele mu zostało dni do końca swego życia na ziemi.
Wtedy ważna jest zasada-motto dojrzałego wolontariusza:

Jeśli nie możesz dodać dni do swojego, czy czyjegoś życia, dodaj życia tym dniom, które jeszcze pozostały!

ks. Konrad Walerczak, p. Agnieszka Rycombel, p. Elżbieta Litwinek, p. Agnieszka Młynarczyk