Dzień papieski 2022 – „Blask Prawdy”. Montaż słowno-muzyczny.

W dniu 22 października, w rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu papieża-Polaka przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jan Paweł II. Z okazji XXII Dnia Papieskiego 2022 pod hasłem „Blask Prawdy” uczniowieSzkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach z klas VI,oraz członkowie szkolnego chóru pod opieką p. Emilii Orkisz, przypomnieli nam nauczanie Św. Jana Pawła II, zawarte w encyklice „Veritatis splendor” odnoszące się do takich wartości jak Prawda, Miłość i Wolność. ( w oparciu scenariusz Mileny Kwiatkowskiej stypendystki Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia). Duchowymi przewodnikami, których historię życia i świętości poznawaliśmy obok Ojca Świętego byli św. Stanisław Kostka, bł. Carlo Acutis, św. Tarsycjusz.

Wspominając Św. Jana Pawła II przypominamy sobie nauczanie Ojca Świętego, naznaczone Duchem Mądrości, blaskiem Prawdy Objawionej. Św. Jan Paweł II zostawił nam literaturę, która uczy, kształtuje i wychowuje do Prawdy, Miłości i Wolności.

Zapraszamy do obejrzenia montażu słowno-muzycznego pt. „Blask Prawdy”.

Ks. Dariusz Węgrzyn

Ks. Konrad Walerczak