Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

…to dobra okazja, aby zwrócić dzieciom uwagę na to, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się w języku innym niż nasz ojczysty. Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie to najważniejsze przesłanie, które powinno nam w tej kwestii towarzyszyć. towarzyszyć. Dzięki temu mamy lepszy dostęp do wiedzy.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania z języka niemieckiego przy grach i zabawach dydaktycznych mogli się przekonać, że dzięki znajomości języków obcych nawet odległe zakątki świata mogą się stać nam bliższe, a odmienne kultury – bardziej zrozumiałe.

Natomiast uczniowie klas 7 i 8 obejrzeli filmik o ciekawostkach na temat Niemców, a także grali w gry, które miały na celu naukę nowych słówek i powtórzenie nauczonego już słownictwa. Do tego celu nauczycielka języka niemieckiego Pani Katarzyna Sikora-Gorzelańczyk zastosowała materiały z pakietu „Erlebnisreise mit Deutsch” (Goethe Institut) oraz gry edukacyjne do nauki języka niemieckiego własnego autorstwa.

Anna Stradomska

Katarzyna Sikora – Gorzelańczyk