Ślubowanie klas 1 a i 1 b

Jedną z tradycji naszej szkoły jest ślubowanie klas pierwszych.
W ostatnim dniu września br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas Ia i Ib.
W obecności Prezydenta Miasta Kielce Pana Marcina Chłodnickiego, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości, dzieci zaprezentowały program artystyczny. Następnie, w podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, uczniowie klas pierwszych ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, być dobrymi Polakami. Po złożeniu ślubowania p. Dyrektor Szkoły Żaneta Szczepaniak oraz p. Prezydent Marcin Chłodnicki dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz koszulkę z tarczą Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach.
Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny.
Gratulujemy!

Dziękujemy Panie Prezydencie za obecność i uroczyste pasowanie pierwszoklasistów.

Za pomoc w organizacji uroczystości dziękujemy:
Nauczycielom:
                p. Emilii Orkisz – oprawa muzyczna
                p. Marzenie Kwiecień – dekoracja sali
                p. Marcie Więckowskiej i p. Katarzynie Szostak – poczet sztandarowy
przedstawicielom SU – prowadzenie uroczystości
szkolnej Radzie Rodziców
rodzicom pierwszoklasistów

Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt nagłaśniający otrzymany w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

Wychowawcy klas 1 a i 1 b