Awans do finału „Meczy matematycznych”

Nasi uczniowie przez cały rok szkolny uczestniczą w kolejnych etapach „Matematycznej Ligi Mistrzów”, której organizatorem jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Dnia 06.06.2022r odbył się półfinał „Meczy matematycznych” dla klas IV- VI.

Wzięły w nim udział cztery drużyny: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Maryi z Nazaretu w Kielcach, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie , Szkoła Podstawowa im.Kard.S.Wyszyńskiego w Pierzchnicy, oraz nasza placówka. W wyniku losowania sześcioosobowa drużyna SP1 w składzie: Oskar Podkowa, Filip Kowalczyk, Paweł Hunek, Bartosz Toporowski, Kinga Wypych i Wiktoria Mech zmierzyli się z uczniami z SP im. Maryi z Nazaretu w Kielcach. Rywalizacja była bardzo wyrównana i wymagała dogrywki. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie naszej szkoły i awansowali do finału, w którym spotkają się z uczniami z SP w Pierzchnicy.

Gratulujemy wszystkim dotychczasowych sukcesów i z niecierpliwością czekamy na finałową rozgrywkę. Powodzenia!

Anna Mazur

Urszula Sodel