Pierwsza pomoc ratuje życie! Zajęcia pod okiem ratownika medycznego.

W kwietniu klasy ósme w ramach lekcji EDB oraz uczniowie z klas 1-3 w ramach zajęć z pierwszej pomocy pod kierunkiem Pani Marty Okopień wzięły udział w spotkaniu z Panem Karolem Madejem – ratownikiem medycznym, który podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkanie miało charakter praktyczny, ponieważ w jego trakcie uczniowie sami próbowali udzielać pomocy, wykorzystując defibrylator AED, ćwiczyli na fantomie „noworodku” oraz pomoc w przypadku zadławień. Pan Karol wyjaśnił nam również sporo kwestii związanych z wzywaniem pomocy, lub zachowaniem się w sytuacji, która wymaga od nas interwencji.
Udało nam się również sporo dowiedzieć o samym charakterze jego pracy i wymaganiach, jakie trzeba spełnić aby zostać ratownikiem medycznym.

Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy! Takie zajęcia praktyczne są dobrą okazją, aby rozszerzyć swoje umiejętności w tej kwestii.
Praktyka może nam tylko pomóc, w momencie kiedy będziemy musieli wykorzystać to co przećwiczyliśmy aby uratować innego człowieka.

n-l EDB
Patryk Kozieł