„Usiądź ze mną w szkolnej ławce!” – dzieci z Polski dzieciom z Ukrainy!

Zapraszamy całą społeczność naszej „JEDYNKI” do wzięcia udziału w spontanicznej akcji Caritas Kielce zaadresowanej do dzieci i młodzieży ze szkół, aby w sposób twórczy i wrażliwy przygotowały „coś od serca” dla swoich rówieśników: dzieci i młodzieży, zarówno przybywających jako uchodźcy do naszej Ojczyzny, do naszego miasta, czy Województwa Świętokrzyskiego, jak i pozostających dzielnie na Ukrainie, wciąż pogrążoną barbarzyńską wojną.

Oto informacje dotyczące akcji:

Cel: Wysłać rówieśnikom z Ukrainy przyjeżdżającym do Polski sygnał życzliwości i otwartości. Przekazać im, że są mile widziani, mogą się czuć bezpiecznie i znajdą wsparcie u swoich polskich kolegów i koleżanek.

Zadanie: Zaprojektować plakat z przyjazną grafiką i dowolnym zapraszającym, ciepłym tekstem: zestawem indywidualnie przygotowanych przez uczniów krótkich wiadomości, jednolitym tekstem listu itp.

Komunikacja: Plakaty będą umieszczone na stronach szkolnych, a główny organizator opublikuje je także na grupach i stronach Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach (DCW), być może uda się zainteresować media.

Pomoc z naszej strony DCW: tłumaczenie na ukraiński, jeśli będzie potrzeba.

Oto kolejna, potrzebna pomoc wsparcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, nieco inna, niż ta rzeczowa, do której i my się włączamy od serca.

Pokażmy jak mały Polak i mała Polka pozdrawia i wita małego Ukraińca i małą Ukrainkę!

Dziękujemy z góry, za wszystkie twórcze i życzliwe prace, które umieścimy w galerii na stronie i facebooku naszej Szkoły, a nawet przekażemy dalej!

Uwaga! Wszystkie gotowe prace (np. zdjęcie) proszę przesyłać do końca marca na:

Ks. Konrad Walerczak, ks. Dariusz Węgrzyn, s. Faustyna Czajkowska,
p. Agnieszka Rycombel, p. Małgorzata Wojciechowska, p. Paulina Kondracka