Serca JEDYNKI dla Hospicjum! (pierniczki, breloczki, czy zawieszki – w kształcie serca)

Z wielką radością i nadzieją zachęcamy całą społeczność naszej Szkoły do twórczego włączenia się w nową inicjatywę organizowaną przez Wolontariat hospicyjny Caritas Kielce – „Serce dla Hospicjum”!

W poprzednim roku bardzo wielu z nas zaangażowało się w podobną piernikową akcję. W tym roku oprócz smacznym pierników-serc, możemy przygotować jako „cegiełki” także twórcze, ozdobne breloczki, czy zawieszki, wszystko w kształcie serca!

Już z góry dziękujemy tak wielką liczbę przygotowanych serc, zarówno pierników, jak i innych wspaniałych serduszek, które gotowe możemy przynosić do pudełka przy wejściu głównym szkoły (każde przyniesienie serc jest oczywiście pozytywnie punktowane, dlatego zgłaszamy je do p. Agnieszki Rycombel, czy innego pracownika Świetlicy).

Akcja przygotowywania i przynoszenia serc do szkoły będzie trwała
do piątku, 11 lutego b.r., włącznie!

W między czasie Szkolne Koło Wolontariatu „JEDYNKA” będzie na bieżąco pakować serca w małe „paczuszki-cegiełki”, które w następnym, końcowym etapie akcji – przez naszych dzielnych wolontariuszy z sercem – będą rozprowadzane w niedzielę, 13 lutego b.r. przy wejściach kościoła
św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Oprócz tego nasi wolontariusze z klas VII-ch i VIII-ch wyrazili gotowość utworzenia małych, klasowych ekip piernikowych, które z pomocą opiekuna, we współpracy ze Świetlicą „U Józefa”, będą miały za zadanie przygotowania i upieczenia smacznych serduszek piernikowych! Powodzenia! Trzymamy za wszystkich kciuki przy sercu!

Nową inicjatywę „Serca JEDYNKI dla Hospicjum” uważamy za otwartą! Do dobrego dzieła! Czas, start …!

ks. Konrad Walerczak, ks. Dariusz Węgrzyn, s. Faustyna Czajkowska,
p. Agnieszka Rycombel, p. Paulina Kondracka, p. Małgorzata Wojciechowska, Wychowawcy klas.