Klasa 3 a w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Podczas zdalnych lekcji wychowania fizycznego, uczniowie klasy 3a odbyli wirtualną podróż do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, gdzie spotkali się ze światem symboli olimpijskich i historią sportu. Uczestniczyli w dwóch lekcjach muzealnych w ramach projektu #MuzeumSportuOnline. Filmowa lekcja pt.: „W krainie pięciu kółek olimpijskich” przybliżyła historię flagi olimpijskiej, pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich oraz postać ich twórcy barona Pierre de Coubertina. Lekcja „Historia Pochodni Olimpijskich” ukazała historię ognia olimpijskiego oraz piękno pochodni z poszczególnych Igrzysk Olimpijskich. Udział w lekcjach muzealnych był dla uczniów ciekawą przygodą oraz inspiracją do wykonania własnoręcznie, w zaciszu domowym, flag i pochodni olimpijskich.

Serdecznie gratulujemy zaangażowania i efektów nadesłanych prac.

Urszula Woźniak