Zajęcia rozwijające zainteresowania z biologii realizowane metodą eksperymentu

Zajęcia rozwijające zainteresowania z biologii realizowane metodą eksperymentu dla uczniów klas 5-8  przeznaczone są szczególnie dla uczniów zainteresowanych przedmiotami przyrodniczymi. Uczestnictwo w zajęciach daje uczniom możliwość samorealizacji, poszerzania własnych horyzontów, łączenia teorii z praktyką oraz odkrywania tajemnic życia na drodze eksperymentów. Celem realizacji programu koła jest poprawa wyników uzyskiwanych na lekcjach biologii oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i wykształcenie umiejętności umożliwiających im kontynuowanie nauki w przyszłości.                                       Na w/w zajęciach uczniowie min.

– wykrywali skrobię w produktach spożywczych za pomocą jodyny,

– badali napięcie powierzchniowe wody,

– badali rozszerzalność temperaturową,

– wykonywali preparaty z skórki spichrzowej cebuli,

– przeprowadzali obserwację mikroskopową komórek miąższu pomidora i ogórka

– przeprowadzali obserwację mikroskopową preparatów stałych,

– określali ph różnych substancji.

Miejmy nadzieję, że wiadomości i umiejętności nabyte podczas przeprowadzania eksperymentów pozostaną na długo w umyśle uczniów i ułatwią im dalszy rozwój.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii, przyrody