Wolontaryjne przekazanie Świątecznych Paczek dla ubogich i samotnych na Bocianku

Wielka radość, wdzięczność i wzruszenie zagościły w sercach i na twarzach kilkunastu osób ubogich i samotnych mieszkających na Bocianku, po dostarczeniu im Świątecznych Paczek przez naszych dzielnych wolontariuszy z klasy 8 C.

Wolontariusze o wrażliwym sercu, w dwóch zespołach razem z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu, poświęcając wolną sobotą postanowili pomóc w rozwożeniu i przekazaniu 13 świątecznych paczek żywnościowych, 12-tuosobom ubogim i samotnym mieszkającym na Bocianku.

Same paczki były przygotowane przez Stowarzyszenie Ewangeliczne Osób Świeckich, które pomaga od wielu już lat, osobom ubogim z parafii św. Józefa Robotnika. Do każdej z paczek dołożyliśmy Kartki BOŻONARODZENIOWE z życzeniami, przygotowane przez dzieci z klasy 2A naszej Szkoły, którym pomagała siostra Faustyna, nauczycielka religii, razem z wychowawczynią tejże klasy, p. Iwoną Kościelecką.

Na koniec, mała relacja z wydarzenia wolontariackiego: jedna z samotnych, ubogich osób, starsza pani, która mając 14 lat, przeżyła zakończenie II Wojny Światowej, zaprosiła nas na kwadrans, aby koniecznie podzielić się swoim, jakże trudnym świadectwem, o swoim dzieciństwie i młodości przeżytej w czasie wojny. 14-letni chłopcy, wolontariusze z naszej Szkoły stwierdzili, że będą bardzo długo pamiętać to zaskakujące spotkanie, z ową odważną i skromną kobietą, żywym i prawdziwym świadkiem historii, której żaden podręcznik nie potrafi zastąpić. My przekazaliśmy małą, symboliczną paczkę świąteczną, za którą otrzymaliśmy o wiele więcej, począwszy od wielkiego podziękowania na ręce młodzieży, za ich szacunek i wrażliwość dla osób starszych, potrzebujących.

Wszyscy Wolontariusze wraz z Opiekunem zakończyliśmy sobotnią „misję” bardzo zbudowani i obdarowani spotkaniem tak wspaniałych starszych osób, którym udało się nam przekazać, nie tylko paczkę.

ks. Konrad Walerczak, ks. Dariusz Węgrzyn, s. Faustyna Czajkowska,
p. Iwona Kościelecka, p. Agnieszka Rycombel, p. Małgorzata Wojciechowska,