„Wręczenie Wyprawki Czytelniczej dla klas pierwszych w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”

Dnia 15.12.2021r. uczniowie klas 1A, 1B, 1C uczestniczyli w uroczystym przekazaniu przez wychowawców każdemu uczniowi klasy pierwszej Szkoły Podstawowej specjalnej Wyprawki Czytelniczej przygotowanej przez Instytut Książki w ramach kolejnej edycji kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Uczniowie otrzymali „Pierwsze abecadło” – antologię najlepszych polskich autorów dziecięcych oraz „Książką połączeni – uczymy się czytać razem” – broszurę, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania. Z tej okazji nasi najmilsi recytowali przygotowane wiersze o tematyce czytelniczej oraz zaprezentowały utwór muzyczny „Nasze polskie ABC”.

Pierwszoklasiści prezentują się – kliknij

Marta Pawlak