Czym zajmuje się bankier?

Na przełomie listopada i grudnia klasy 3b i 3a odwiedziła mama ucznia – pani Joanna Ziętal, która rozmawiała z uczniami o pracy w banku.
Pani Joanna wprowadziła uczniów w świat pieniędzy. Przedstawiła krótką historię pieniądza, opowiadała, jak zmieniał się sposób zapłaty za towary. Wyjaśniła uczniom, co to było „płacidło”. Zaprezentowała stare i nowe banknoty oraz zwróciła uwagę na współczesne zabezpieczenia pieniędzy. Trzecioklasiści dowiedzieli się, w którym miejscu na banknotach znajdują się niektóre z zabezpieczeń oraz mieli możliwość ich zobaczenia. Pani Joanna objaśniła również, kiedy dziecko może posiadać konto w banku. Tłumaczyła, dlaczego ważna jest ostrożność w posługiwaniu się: danymi osobowymi, różnymi kartami, pinami oraz w trakcie dokonywania transakcji internetowych.
Na zakończenie zajęć wszyscy dostali upominki.
To były bardzo ciekawe zajęcia. Dziękujemy!

Kinga Kozieł
Elżbieta Lis