Beatyfikacja Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego

Wzorce osobowe dostarczają konkretnych wartości do naśladowania, wywierają wpływ na wyobraźnię i psychikę, mobilizują do pozytywnego działania. Potrzebujemy autentycznych autorytetów, ludzi którzy pomagają nam odnaleźć się na drogach miłości, wiary, życiowej mądrości i dobra. Takim duchowym Przewodnikiem dla nas może stać się Prymas Tysiąclecia – Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński, który 12 września 2021 r. został ogłoszony w Kościele nowym błogosławionym.

Uczniowie naszej szkoły starają się przybliżać sobie tajemnice jego życia i powołania oraz odkrywać jego niepowtarzalną drogę do świętości.

Najmłodsi z uwagą poznają ciekawostki dotyczące biografii Księdza Kardynała a starsi starają się wnikać w głęboki sens myśli zaczerpniętych z fragmentów wypowiedzi Prymasa Tysiąclecia.

Klasa 2a pod kierunkiem katechetki – s. Faustyny Czajkowskiej oraz wychowawczyni – p. Iwony Kościeleckiej przygotowała kolorowanki a klasa 4a na katechezie zebrała cytaty autorstwa nowego Błogosławionego.

s. Faustyna M. Czajkowska
p. Iwona Kościelecka