„Przyjaciele Misji z Pasją”

Taki tytuł otrzymaliśmy dla naszej szkoły za twórczą realizację Ogólnopolskiego Projektu „Misje z Pasją”. Tytuł związany jest z przyznaniem szkole Certyfikatu, na który pracowaliśmy w drugim semestrze kończącego się roku szkolnego 2020/2021. Wspólnie podjęliśmy m. in. następujące działania: przeprowadzenie akcji charytatywnej „Koszyczek dla Afryki”, przygotowanie w języku polskim i angielski życzeń wielkanocnych dla polskich misjonarzy pracujących w Kamerunie, konkurs plastyczny „Wybrane stacje Drogi Krzyżowej”, „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji” i inne. Projekt otrzymał błogosławieństwo Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego oraz uzyskał patronat honorowy Wojewody Świętokrzyskiego Pana Zbigniewa Koniusza.

Podejmowane inicjatywy byłyby niewykonalne gdyby nie życzliwość, zaangażowanie i ofiarność nauczycieli, rodziców i uczniów.

Dyrekcji SP 1 w Kielcach oraz tym wszystkim, którzy wspierali nasze projektowe prace składamy serdecznie podziękowania!

Wychowawcy klas 1-3 oraz Katecheci SP1