Rozgrywki międzyklasowe w „Kwadrant”

Z okazji cyklicznych powrotów naszych uczniów do szkoły nauczyciele organizują atrakcyjne formy zajęć wychowania fizycznego, aby zminimalizować złe skutki siedzącego trybu życia i ponownie wdrożyć  do sportowej rywalizacji drużynowej opartej na zasadach fair play. Dnia 24 maja 2021 r. w ramach lekcji w-f odbyły się rozgrywki drużynowe w „Kwadrant” w kategorii dziewcząt klas piątych.Gra rekreacyjna „Kwadrant” stanowi doskonałą formę zabawy i współzawodnictwa.W grze uczestniczą dwie drużyny – obrony i ataku, a o wyborze kolejności rozpoczęcia gry decyduje losowanie. Na zwycięstwo ma wpływ siła rzutu piłeczką  i szybkość biegowa. Istnieje wiele możliwości modyfikacji przepisów w celu ułatwienia gry, co zostało wykorzystane podczas bieżących rozgrywek. W wyniku emocjonującej rywalizacji uzyskano następujące wyniki: I miejsce – dziewczęta z klasy V A, II miejsce – dziewczęta z klasy V B. Kolejne rozgrywki dla klas piątych, ale już w kategorii dziewcząt i chłopców, odbędą się już 1 czerwca 2021 r. o godz. 10.40.
Serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów sportowych!

Organizator: Urszula Woźniak