Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu GALILEO

Uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły w marcu bieżącego roku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie GALILEO.

W konkursie uczestniczyło łącznie 28 osób (12 uczestników z matematyki, 11 z fizyki oraz
4 z biologii). Miło nam poinformować, że uzyskali oni bardzo wysokie noty w tym tytuł laureata oraz wyróżnienia.

Dyplom laureata  z matematyki i fizyki uzyskał Wojciech Graba, uczeń klasy 8c, który w ogólnopolskim rankingu uplasował się na 6 miejscu z matematyki oraz na 1 miejscu
z fizyki. Na podkreślenie zasługuje fakt, że  w konkursie z fizyki Wojtek uzyskał 100 % punktów.

Wyróżnienie z matematyki otrzymała Bianka Beń z klasy 8c, która zajęła
12 miejsce w kraju.

Wyróżnienia z biologii otrzymały: Maja Dzięcioł z klasy 7a oraz Ewa Kwiecińska z klasy 7b. Maja zajęła 11 miejsce w kraju a Ewa – 13 miejsce.

W pierwszej dwudziestce w wynikach ogólnopolskich z matematyki uplasowały się następujące osoby: Katarzyna Barucha (klasa 8b), Szymon Żońca (klasa 8a) oraz Dorota Piwko (klasa 8b).

Z fizyki w pierwszej dwudziestce znalazła się Ewa Kwiecińska (klasa 7b).

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

nauczyciele matematyki         – Anna Mazur i Urszula Sodel

nauczyciel fizyki                    – Elżbieta Biesiada