Świętokrzyskie liczy się dla Polski”

1 kwietnia 2021 rozpoczął się Polsce Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.Spisy powszechne są istotnymi momentami w życiu narodu, kiedy państwo pyta swoich obywateli „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotniejsze informacje związane z funkcjonowaniem społeczeństwa. Spis powszechny przeprowadzany co 10 lat jest najważniejszym badaniem realizowanym przez służby statystyki publicznej. W związku z trwającym spisem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie dla szkół podstawowych „Świętokrzyskie liczy się dla Polski”, którego celem jest popularyzacja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Podczas przeprowadzanych lekcji w klasach 1c, 4a, 5a, i 7c dowiedzieli się po co prowadzi się spis, dlaczego jest obowiązkowy, kto to jest rachmistrz, kto podlega spisowi i jak dorośli mogą się spisać w obecnie trwającym badaniu. Na koniec na podstawie zdobytej wiedzy klasy wspólnie wykonały przeznaczone dla nich zadania.

Jednocześnie przypominamy, że na stronie spis.gov.pl każdy dorosły może dokonać samospisu

w trwającym obecnie Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Anna Mazur

Urszula Sodek