Kto czyta, żyje podwójnie – 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Czytanie jest ważne, ponieważ daje nam nieskończoną wiedzę, a jednocześnie utrzymuje w aktywności nasze umysły. Nie można lekceważyć znaczenia czytania książek, gdyż to one pomagają nam się uczyć i rozumieć świat.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Z tej okazji uczniowie klasy 1c bilardowej zapoznali się historią książek oraz poznali kolejne etapy jej wydawania. Dowiedzieli się jak wygląda praca autora, ilustratora, redaktora, korektora, grafika i introligatora. Prezentacja multimedialna przypomniała również zasady obchodzenia się z książką. By rozwijać umiejętność czytania, pierwszoklasiści mieli za zadanie stworzyć zdania z rozsypanki wyrazowej dotyczące książek. Na koniec chętni uczniowie stworzyli recenzję swojej ulubionej książki oraz zaprezentowali na zdjęciach swoje księgozbiory. Zapraszamy do galerii!

Karolina Skalska-Łosin