Spotkanie z przedstawicielem Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach

10 marca uczniowie klas 2a i 2b spotkali się on-line z panią Wiktorią Porzucek przedstawicielem Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Tematem prelekcji były zwierzęta świętokrzyskich lasów. Na początku spotkania pani Wiktoria przypomniała: co to jest przyroda? oraz w jaki sposób możemy ją chronić? Następnie uczniowie poznawali przedstawicieli zwierząt żyjących na terenach świętokrzyskich lasów, ich tajemnice oraz wiele różnych ciekawostek. Uczniowie mieli również okazję przypomnieć sobie, jak należy zachować się w lesie podczas spacerów i wycieczek, poznali „Dekalog ekologa”. Na zakończenie prelekcji, w celu powtórzenia i utrwalenia wiadomości uczestnicy rozwiązywali quiz.

Kinga Kozieł
Elżbieta Lis