Muzeum Historii Kielc – lekcja oraz warsztaty on-line

W dniu 26.02.2021r. uczniowie klasy 3B, a 3 marca uczniowie klas drugich uczestniczyli w lekcji oraz warsztatach on-line na temat „Mój herb. Poznanie historii herbu miasta. Wykonywanie własnego herbu zgodnie z zasadami heraldyki”, organizowanych przez Muzeum Historii Kielc. Spotkanie poprowadziła pani Iwona Grabczak – pracownik muzeum.
Pani Iwona opowiadała dzieciom o wyglądzie herbów, o tym, czym są i z czym się wiązały. Przekazała uczniom historię herbu Kielc oraz opowiedziała legendę na ten temat.
Uczniowie chętnie dzielili się na forum, jakie miejsca w Kielcach lubią najbardziej, a p. Grabczak opowiadała krótką historię związaną z danym miejscem, które wskazał uczeń.
W kolejnej części spotkania uczniowie mieli wykonać herb, przy użyciu pomocy dydaktycznych, przekazanych wcześniej przez panią prowadzącą. Uczniowie wykonywali pracę według podanej instrukcji. Wszyscy poradzili sobie znakomicie.
Na koniec spotkania uczniowie wraz z p. Iwoną zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Marta Okopień
Kinga Kozieł