Spotkanie formacyjne dla rodziców i uczniów klas trzecich

Osobom odpowiedzialnym za formację chrześcijańską dzieci i dorosłych zależy na budzeniu głębokiej wiary i więzi z Chrystusem oraz przekazywaniu wiedzy niezbędnej dla prowadzenia świadomego życia chrześcijańskiego. W ramach przygotowania do I Komunii Świętej duszpasterze i katecheci z Parafii Świętego Józefa Robotnika organizują i przeprowadzają spotkania, na które składa się pedagogizacja rodziców, adoracja i modlitwa. Eucharystia wiąże się z podjęciem drogi nieustannego nawrócenia. Konkretnym znakiem nawrócenia w Kościele jest przeżywanie spowiedzi i przystępowanie do sakramentu pojednania. Spowiedź nie jest jedynie składaniem raportu z sukcesów i porażek na drodze do doskonałości, ale przeproszeniem Boga za swoje złe czyny i przyjęciem Jego przebaczenia. Tym zagadnieniom poświęcona była konferencja dla rodziców, którą 30 stycznia 2021 r. wygłosił ks. Robert Kowalski. Rodzice i trzecioklasiści z naszej szkoły z wdzięcznością i radością rozpoczęli kolejny etap przygotowań do Uroczystości Komunijnej.

s. Faustyna Monika Czajkowska