Informacja dotycząca nauczania od 18 stycznia 2021 r.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie…

Od 18 stycznia 2021 r. w klasach 1-3 prowadzone będzie nauczanie w formie stacjonarnej.

W klasach 4-8 kontynuowana będzie nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Lekcje trwają 45 minut, z czego 30 minut to czas bezpośredniej pracy z nauczycielem.

Informuję, że w dalszym ciągu obowiązują Procedury bezpieczeństwa w związku z koniecznością stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego, związanego ze stanem epidemicznym w kraju, opracowane na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS, znajdujące się na stronie internetowej szkoły.

Organizacja pracy szkoły od 18.01.2021 r. przedstawia się następująco:

• Plan nie ulega zmianie. Uczniowie klas 4-8 uczestniczą w zajęciach on-line. Czas trwania lekcji to 45 minut, z czego 30 minut to czas bezpośredniej pracy z nauczycielem, a pozostałe 15 minut to czas przeznaczony na konsultacje z nauczycielem lub samodzielną pracę ucznia.
  • Dla uczniów klas 1-3 wprowadza się dodatkowy harmonogram rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Na stronie szkoły znajduje się także harmonogram wejść dla poszczególnych klas (szczegółowe informacje przekażą wychowawcy klas)
    harmonogram kl. 1- 3 od 18.01.2021r.

Przypominam, że do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych, sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów nieposiadających objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

Rodzice/opiekunowie dziecka mają obowiązek zaopatrzyć je w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

Dyrektor szkoły – Żaneta Szczepaniak

Wszystkie dokumenty znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dla Rodziców”.

OGŁOSZENIE – INFORMACJA DOTYCZĄCA NAUCZANIA OD 18 STYCZNIA 2021 R.
Wytyczne MEiN, MZ i GIS.
Procedury bezpieczeństwa w związku z koniecznością stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego, związanego ze stanem epidemicznym w kraju w Szkole Podstawowej nr 1 Stanisława Staszica w Kielcach.
Harmonogram (godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły) klas 1 – 3 od 18.01.2021r.
Harmonogram przerw dla klas 1-3 od 18.01.2021r.
Harmonogram korzystania ze stołówki szkolnej dla klas 1 -3 od 18.01.2021r.
Regulamin zajęć prowadzonych w formie online w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach.
Nowe zasady korzystania z biblioteki szkolnej
Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce – wytyczne MI i GIS