Ferie po królewsku

Po raz pierwszy siedem Rezydencji Królewskich przygotowało wspólną akcję dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową – Ferie po królewsku online, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Codziennie, przez 14 dni, od                   4 do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych będą publikowane propozycje online dla dzieci                       i młodzieży w różnym wieku, począwszy od przedszkolaków aż do nastolatków. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą                          z Rezydencji.

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka               i Muzeum Narodowym w Lublinie przygotował program na czas ferii dla uczniów,                             w odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną w kraju.

Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w otoczeniu kultury poprzez internetowe łącza. W akcji udział wezmą znani youtuberzy i influencerzy. Nie zabraknie także popularnych postaci znanych z ekranów telewizyjnych, które poprowadzą wirtualne spotkania dla dzieci z przestrzeni muzealnych.

O każdej porze dnia uczestnicy akcji będą mieli możliwość goszczenia w innej rezydencji! Śniadanie na Wawelu, popołudnie w Warszawie, a bajka na dobranoc z Malborka – takie rzeczy są możliwe tylko online! Warsztaty, webinaria, przedstawienia, filmy i konkursy z nagrodami, to tylko niektóre z atrakcji ofertowanych przez Rezydencje w programach indywidualnych. Aktualne informacje znajdują się na stronach poszczególnych Rezydencji.

Znajdź nas: #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!
Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło TVP ABC i Polskie Radio S.A.

Gorąco polecam

Dorota Broniś – n- l j. polskiego