,,Emocjonujący listopad’’

Listopadowa aura sprzyjała sprawdzaniu wiedzy, umiejętności i współzawodnictwu  poprzez udział uczniów w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.

W dniu 20 listopada odbył się w tradycyjnej formie IV Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego, w którym wzięli udział siódmoklasiści i ósmoklasiści. Test składał się z 23 zadań,  z których ostatnim było wypracowanie. Z kolei 24 listopada także młodsi uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego,, Fraszka’’, który- z powodu pandemii- pierwszy raz przeprowadzono online.

Wszyscy chętni mieli możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami w zakresie znajomości literatury, teorii i gramatyki, a także zaprezentowania umiejętności  pisarskich. To właśnie,, lekkość pióra’’, twórcza wyobraźnia, bogactwo słownictwa i biegłość   w posługiwaniu się językiem zasługują na szczególną uwagę w konkursach polonistycznych.

Nauczycielka języka polskiego

Renata Petrus