X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku zgłosiło się 5235 szkół. To matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Zachęcaliśmy do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie przygotowali plakaty oraz krótkie rymowanki na temat tabliczki, które możecie obejrzeć w naszej galerii.Ciekawą rymowankę przygotował Eryk Kubicki z 7b, w której  zachęca do głosowania na nasz projekt „Bocianek na start”. W imię hasła „młodsi pytają czy starsi tabliczkę znają”uczniowie naszej szkoły przepytali panią wicedyrektor Elżbietę Wójcik oraz nauczycieli. Wszyscy wykazali się świetną znajomością tabliczki mnożenia.

Ponadto uczniowie, rodzice i nauczycielemają możliwość udziału w internetowym konkursie matematyczno-logicznym ARCYMISTRZ MNOŻENIA organizowanym w ramach obchodów, który będzie trwał od 05.10-17.10.2020.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia w konkursowych zmaganiach.

Nauczyciele matematyki

Kacper Gałecki Klasa 8b