Żegnajcie najmilsi, szerokiej drogi! Pożegnanie klas Ósmych

Szkoło moja! Ty jesteś jak zdrowie,
Ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie,
Kto cię skończył…

„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…” te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy po ośmiu latach nauki opuszczają mury naszej szkoły absolwenci. 26 czerwca 2020r. żegnamy Uczniów Klas Ósmych. Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat. Klasowe wycieczki, powroty ze szkoły, nawet strach przed klasówką uczynił z Was zżytą grupę. Także my, nauczyciele przywiązaliśmy się do Was, naszych uczniów i Wasza przyszłość leży nam na sercu. Dokładaliśmy wszelkich starań, by dobrze przygotować Was nie tylko do egzaminów, ale także do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Wy natomiast dawaliście nam swój młodzieńczy zapał i entuzjazm oraz obdarzyliście nas szacunkiem i zaufaniem. Mamy nadzieję, że tak, jak my, będziecie wspominać nas z uśmiechem i wzruszeniem. Mamy nadzieję, że oprócz dat, wzorów czy reguł, zapamiętacie również życiowe rady, jakie dawaliśmy Wam i będziecie umieli korzystać z nich w życiu. Właśnie teraz rozpoczynacie nowy, nieznany rozdział. Pamiętajcie że jesteście panami własnego losu i to Wy decydujecie co chcecie jeszcze osiągnąć. Nie zmarnujcie szansy jakie stawia przed nami życie. Wchodźcie przez wszystkie otwarte bramy, jeżeli tylko zawierają w sobie wartości.

Żegnajcie najmilsi, szerokiej drogi!

Wychowawcy wraz z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym