Uwaga czytelnicy! Biblioteka szkolna wznawia swoją działalność. Prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami korzystania z naszego księgozbioru.

Nowe zasady korzystania

Na podstawie: Procedur zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica
w Kielcach w związku z wystąpieniem COVID-19

Część I

1. Czytelnicy nie mogą wchodzić do budynku szkoły, a jedynie oddawać i odbierać książki w jej drzwiach.

2. Czytelnicy, którzy chcą wypożyczyć lub zwrócić książki do biblioteki szkolnej powinni na dzień  wcześniej poinformować o tym fakcie bibliotekarzy poprzez Librusa – bibliotekarki Renata Kozieł i Kamila Kamińska.

3. Następnego dnia można odebrać lub zwrócić książki w godzinach 7.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku.

4. Po wypożyczeniu książki czytelnik nie powinien z niej korzystać od razu, książka powinna poleżeć, najlepiej 3 dni. Książek nie wolno dezynfekować żadnymi płynami (zalecenia Biblioteki Narodowej).

5. Książki i inne materiały oddane przez czytelnika mogą być ponownie wypożyczone po okresie kwarantanny wynoszącym 3 dni.

Część II

1. Uczniowie przebywający na terenie szkoły (po dostarczeniu do szkoły stosownych, podpisanych przez rodzica oświadczeń), mogą osobiście przyjść do biblioteki szkolnej.

2. Biblioteka szkolna udostępnia księgozbiór tylko w wypożyczalni.

3. Czytelnia jest nieczynna.

4. W bibliotece może jednocześnie przebywać maksymalnie 1 wypożyczający.

5. Odległości między bibliotekarzem a czytelnikiem powinna wynosić co najmniej 2 m i jest wyznaczona przy drzwiach wypożyczalni.

6. Inni czytelnicy oczekujący na wizytę w bibliotece powinni znajdować się na korytarzu i zachowywać odstępy 2 m między sobą.

7. Podczas oczekiwania na wizytę w bibliotece nie wolno: brać książek od innych dzieci, podawać swojej książki innym, np. do oglądania.

8.  Czytelnik po wejściu do wypożyczalni powinien:

– podejść do wyznaczonego miejsca,

– podać swoje dane: nazwisko, imię, klasa,

– odczytać numer książki, którą zwraca,

– odłożyć książkę na przygotowany obok stolik,

– poprosić o kolejną książkę do wypożyczenia (tylko do 10 czerwca 2020 roku),

CZYTELNICY NIE MOGĄ SAMI WYSZUKIWAĆ KSIĄŻEK !!!!!

– po wypożyczeniu książki czytelnik nie powinien z niej korzystać od razu, książka powinna  poleżeć, najlepiej 3 dni; książek nie wolno dezynfekować żadnymi płynami (zalecenia Biblioteki Narodowej);

– kolejny czytelnik może wejść do biblioteki dopiero po opuszczeniu jej przez poprzedniego ucznia;

9. Książki i inne materiały oddane przez czytelnika mogą być ponownie wypożyczone po okresie kwarantanny wynoszącym 3 dni.

10. Po 10 czerwca 2020 roku biblioteka szkolna będzie tylko przyjmować zwroty książek.

11. Zasady oddawania podręczników będą podane w późniejszym terminie.