Szanowni Rodzice

Na stronie szkoły w zakładce „Dla Rodziców” są dostępne procedury obowiązujące od dnia 25.05.2020r. („Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem COVID-19”, „Procedurę postępowania na wypadek zakażenia lub zachorowania na COVID-19”, „oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów”.

Procedury dotyczą edukacji wczesnoszkolnej, zajęć rewalidacyjnych, konsultacji dla klasa VIII (od dnia 25.05.2020r.), konsultacji dla klasa IV – VII (od dnia 01.06.2020r.) oraz funkcjonowania biblioteki.

Na teren szkoły zostają wpuszczeni uczniowie, których rodzice dopełnili obowiązku przesłania/dostarczenia „Oświadczenia rodziców/prawnych opiekunów”, podpisanego w 5 punktach czytelnym podpisem rodzica/prawnego opiekuna.

Do szkoły nie będą wpuszczani: dzieci oraz pracownicy z objawami chorobowymi wskazującymi na infekcję. Po wejściu do budynku szkoły każdemu pracownikowi oraz dziecku mierzona jest temperatura. Pomiaru dokonuje wyznaczony przez dyrektora pracownik szkoły.

Na czas pracy szkoły drzwi wejściowe do budynku są zamykane

Najważniejsze punkty zawarte w procedurach to:
– szkoła, w tym świetlica czynna będzie w godzinach 7.00-16.00
– liczba dzieci w grupie/sali uzależniona będzie od powierzchni przypadającej na 1 ucznia (4 m2), jednak nie może przekroczyć 12 uczniów w grupie.
– na terenie szkoły organizowane są tylko i wyłączenia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, natomiast zajęcia dydaktyczne realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość;
– dezynfekcja odbywa się po zakończeniu zajęć w szkole
– rodzice nie wchodzą na teren szkoły – w drzwiach odbiera dziecko pracownik szkoły
– dzieci do świetlicy przyprowadza i odbiera tylko upoważniona osoba, uczniowie klasa I – III nie mogą przychodzić i opuszczać szkoły samodzielnie;
– prosimy o zapewnienie uczniom odpowiedniego ciepłego ubioru.
– Szkoła nie zapewnia wyżywienia uczniom w czasie ich przebywania na terenie placówki.
– Uczeń zobowiązany jest posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
– Uczeń może skorzystać z wypożyczalni biblioteki szkolnej – według harmonogramu biblioteki.

Żaneta Szczepaniak

Numery telefonów instytucji z którymi należy się skontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u osoby znajdującej się na terenie SP nr 1

Przydatne instrukcje:

• mycia rąk