„KOSZYCZEK DLA AFRYKI”

Wraz z zakończeniem Wielkiego Postu zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna – „Koszyczek dla Afryki”. Akcja trwała od Środy Popielcowej a włączyły się w nią całe rodziny i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. To dzięki hojności serc rodziców oraz dzięki wrażliwości dziecięcych serc zbieraliśmy budyń, kisiel, zupy w proszku i cukierki dla potrzeb misji w Kamerunie. Niestety, zawieszenie zajęć w szkole przerwało naszą akcję ale i tak uważamy ją za wyjątkowo udaną! Obostrzenia Poczty Polskiej dotyczące zawieszenia przyjmowania przesyłek pocztowych do innych krajów nie pozwalają na przesłanie zebranych produktów. Wierzymy, że ta sytuacja szybko się zmieni. Produkty mają długi termin przydatności do spożycia więc to przesunięcie w czasie im nie zaszkodzi. Szkoda tylko, że dzieci w Kamerunie nie otrzymały tego wszystkiego na Święta Wielkanocne. Jeszcze tylko pocieszająca wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli nic włożyć do  „Koszyczka dla Afryki”. Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym! Za trud, ofiarność i ludzką dobroć składam serdeczne podziękowania Kochanym Rodzicom, całym Rodzinom i Uczniom – Bóg zapłać! Niech Pan Bóg wynagrodzi swoim obfitym błogosławieństwem każdy dar serca! Raz jeszcze – wielkie Bóg zapłać!

s. Faustyna Czajkowska