Warsztaty kolażu

Pani Agaty Szrek ze Świetlicy 4 Kąty w Kielcach, nie trzeba było nikomu przedstawiać. Uczniowie klasy 2a doskonale znają swoją kochaną opiekunkę i wielkiego przyjaciela dzieci. Pani Agata z pasją i wrażliwością wprowadza dzieci w artystyczny świat rysunku i malarstwa. Tym razem gościliśmy ją w naszej szkole, gdzie 11 marca 2020 r. przeprowadziła warsztaty kolażu zatytułowane „Dary Pana Marca”.

Najpierw odczytaliśmy wiersz „Pan Marzec” Wandy Chotomskiej, który dzieci dobrze znały z zajęć prowadzonych przez wychowawcę klasy p. Andrzeja Pustułę. Dzieci bez trudu udzielały odpowiedzi na pytania związane z niezwykłym kucharzem, który wrzuca „garść gradu do obiadu i robi dla odmiany cieniutki kapuśniaczek”. W marcu przygotowujemy się także do Wielkanocy. Kiedy odkryliśmy już wszystkie dary Pana Marca przedstawialiśmy je w formie kolażu. Pomysłowe materiały przyniesione przez Panią Agatę zachęcały do radosnej twórczości.

Spotkanie z miłym gościem zakończyliśmy podziękowaniem i piosenką „Pobudka z ogródka”.

Warsztaty zorganizowano i przeprowadzono w ramach innowacji „Jedynkowe pejzaże pórem i pędzlem malowane”