Udział w „Maratonie matematycznym” w VI LO im. Juliusza Słowackiego

Dnia 10.03.2020 w VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach odbył się „Maraton matematyczny w języku angielskim dla szkół podstawowych”. Cele konkursu to pogłębianie zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, rozwijanie umiejętności rozumienia zadań w języku angielskim. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna wyłoniona w szkolnych eliminacjach, która udała się do liceum pod opieką p.Renaty Kozieł. W jej skład weszli Amelia Januchta 8b,Wiktor Jabłoński 8a i Maciej Król 8a. Każdy zespół rozwiązywał zadania  matematyczne przygotowane przez nauczycieli i uczniówz VI Liceum Ogólnokształcącego w czasie trzech godzin. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszą drużynę.

Anna Mazur – n-ciel matematyki