„DAR NA STULECIE”

„Dar na stulecie” – to tytuł ogólnopolskiego projektu, który ma upamiętnić setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. „Chcemy, by ta ważna rocznica nie ograniczała się do nieuchronnych, oficjalnych imprez i obchodów, ale 'dotarła pod strzechy’, do serc i umysłów wielu Polaków” – wyjaśnia pomysłodawca projektu o. Maciej Zięba.

Nasza szkoła także uczestniczy w realizacji tego projektu. Mamy już za sobą spotkanie z myślą i nauczaniem Papieża Polaka, a w piątek – 28 lutego 2020 r. oddaliśmy cześć Ojcu Świętemu w Parafii Świętego Józefa Robotnika. Przynieśliśmy ze sobą łańcuch modlitewnych intencji. Uczniowie kieleckiej „Jedynki” spisywali swoje modlitwy na bioło-żółtych paskach papieru, które złączyliśmy w całość i złożyliśmy przy relikwiach Papieża. Klasa 4B zatrzymała się na chwilę refleksji i modlitwy przy pomniku.

s. Faustyna Monika Czajkowska