Spotkanie z nauczaniem Jana Pawła II

Po feriach zimowych rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację ogólnopolskiego projektu „Dar na Stulecie”. Tak organizatorzy określają główny cel projektu: „Wobec stulecia urodzin Karola Wojtyły odpowiedzią na jego wezwanie, aby <<to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością>>, będzie stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków zbudowanego z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających owo duchowe dziedzictwo”.

W ramach projektu, przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, zorganizowaliśmy spotkanie z myślą i słowem świętego Jan Pawła II. Uczniowie klasy 8b oraz klasy 5b, 20 lutego 2020 r. zapoznali się z fragmentami jego książek, przemówień i dokumentów. Zauważylismy jak wiele uwagi papież poświęcił miłości w jej wielorakich odmianach. Nauczał nie tylko o miłości do Boga, ale również o miłości rodziców do dzieci, o miłości przyjaciół, o miłości ojczyzny. To dlatego nasze inicjatywy, prowadzone w ramach projekty, podejmowane są pod wspólnym hasłem: „NIE LĘKAJCIE SIĘ MIŁOŚCI!”

Dziękujemy pracownikom Miejskiej Boblioteki Publicznej za z udostępnienie nam zbiorów Biblioteki, za życzliwość i uśmiech, za serdeczną atmosferę spotkania! Do zobaczenia wkrótce!

s. Faustyna Czajkowska

s. Cecylia Misztal