,,Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

W dniu 12 lutego klasy 4- 6 wraz z wychowawcami wybrały się do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl pt. ,,Opowieści z Narnii”. Został on wyreżyserowany przez Gabriela Gietzky. Scenografię zaprojektowała Maria Kanigowska, kostiumy – Anna Adamek. Dzieci przeniosły się w magiczny świat Narnii, w którym obserwowały walkę dobra ze złem oraz przemianę rodzeństwa. Narnia, pełna niezwykłych stworzeń, zniewolona mocą Białej Czarownicy, łączy w sobie elementy mitologii, baśni i fantasy. Jest też wizją utraconej Arkadii, w której odzyskaniu pomagał dziecięcym bohaterom, robiący ogromne wrażenie na publiczności, lew Aslan.

Spektakl, wzbogacony współczesną muzyką i tańcem, wszystkim się podobał. Wizyta w teatrze była okazją do przypomnienia sobie zasad savoir- vivre. Uczniowie mogli też utrwalić wiadomości na temat lektury obowiązkowej do egzaminu.

Wychowawcy klas 4-6