ogłoszenia

Konkurs Ökovolksmode – ekologiczna moda ludowa niemieckiego obszaru językowego

Zapraszamy  do udziału w I edycji międzyszkolnego konkursu Ökovolksmode – ekologiczna moda ludowa niemieckiego obszaru językowego.Tematyka konkursu wiąże  troskę o nasze środowisko naturalne z kultywowaniem tradycji ludowych. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy na temat ochrony środowiska oraz rozbudzenie zainteresowań kulturą krajów niemieckojęzycznych.
Uczestnicy wykonają na bazie ekologicznych materiałów i tekstyliów ubiór inspirowany strojem ludowym, pochodzącym z dowolnego regionu kraju niemieckojęzycznego, w którym zaprezentują się na czerwonym dywanie. Tym też akcentem wpisujemy się w szereg działań zgodnych z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej.
Szczegółowe kryteria oceny prac konkursowych znajdują się w regulaminie konkursu. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 lutego 2020 roku.
Informacja o konkursie będzie zamieszczona w lokalnej prasie oraz na stronie internetowej szkoły.
Patronat nad konkursem objęli Prezydent miasta Kielce oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty. Patronat medialny sprawują TVP Kielce, Radio Kielce oraz Echo Dnia.
Serdecznie zapraszamy.