MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia 2019r. uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 5b, 5c i 6c w ramach mikołajek udali się do kina na film „Młody renifer Alex”. Autorem obrazu jest znany i ceniony reżyser dokumentów przyrodniczych, współpracownik National Geographic – Guillaume Maidatchevsky. Obraz przedstawia prawdziwą historię renifera, który przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii. Kamera śledziła jego narodziny, dorastanie i obfitującą w wiele przygód podroż przez skutą lodem tajgę. Wszystko to pod okiem troskliwej mamy Alexa.

Film wprowadził dzieci w świąteczny nastrój, bo dorastający Alex to idealny kandydat do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Wspólne oglądanie dostarczyło dzieciom wiele radości, ale i wzruszeń. Wszyscy świetnie się bawili.

Wychowawcy klas
4a, 4b, 5a, 5b, 5c i 6c