Sukces Jedynki w Miejskim Konkursie Czytelniczym ,,Nowele Polskie”

W dniu 26 listopada w SP nr 20 im. Natalii Machałowej w Kielcach odbył się Miejski Konkurs Czytelniczy ,,Nowele Polskie” zorganizowany pod patronatem Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Celem inicjatywy było rozbudzanie zainteresowań, kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej, pobudzanie wyobraźni uczniów oraz popularyzacja wartościowej literatury wśród dzieci i młodzieży. W konkursie uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością pięciu nowel wybranych spośród zaproponowanych przez Parę Prezydencką do tegorocznego Narodowego Czytania (M. Konopnicka – „Dym”, E. Orzeszkowa – „Dobra pani”, B. Prus – „Katarynka”, Wł. St. Reymont – „Orka”, H. Sienkiewicz – „Sachem”). Konkurencje odnosiły się także do kontekstów biograficznych oraz genezy utworów.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie:

Karolina Komasara (8b)  oraz Mikołaj Kurp (8a) i Wiktor Jabłoński (8a) zajęła II miejsce.

Gratulujemy serdecznie.

Dorota Broniś, Renata Kozieł