Nasze sukcesy

W październiku i listopadzie bieżącego roku szkolnego odbyła się kolejna, siódma już edycja Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego,, Po polsku o historii”, którego organizatorem jest Fundacja,, Zawsze Warto”, Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ w Krakowie oraz Partnerzy( w woj. świętokrzyskim- Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Kielcach). Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny, wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej, doskonalenie umiejętności właściwej pisowni polskiej z uwzględnieniem nazw własnych, związanych z historią odzyskiwania przez Polskę niepodległości( 1914/18- 1989). Konkurs jest dwustopniowy. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę na etapie wojewódzkim doskonale poradzili sobie z ortograficznymi zawiłościami: Bianka Beń z kl. 7 c została laureatką( opiekun – Renata Petrus), dzięki czemu już otrzymuje 2 punkty w procesie rekrutacji do szkoły średniej, a Wojciech Graba, również z kl. 7 c( opiekun- Renata Petrus) i Eryk Kubicki z kl. 6 b( opiekun – Dorota Broniś)- zostali wyróżnieni. Uroczysta Gala finałowa, w trakcie której wręczano dyplomy i nagrody, była uwieńczeniem konkursu. Jesteśmy dumne!

Nauczycielki języka polskiego: Renata Petrus, Dorota Broniś

Media o nas: