„Zdrowo żyjesz – wygrywasz” – prelekcja dla rodziców uczniów klas I-IV

Dnia 19 listopada 2019r. w nasze szkole miała miejsce prelekcja Pani Joanny Zapały specjalisty ds. promocji zdrowia ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach pt. ”Zdrowo żyjesz – wygrywasz”. Podczas wykładu zostały poruszone przede wszystkim aspekty związane z problemami żywieniowymi prowadzącymi do nadwagi i otyłości wśród dzieci. Pani Joanna pokreśliła jak ważną rolę spełania zjadane w domu śniadanie oraz przypomniała zasady zdrowego odżywiania. Motywowała do regularnej aktywności fizycznej, kontroli masy ciała i wykorzystywania wskaźników mogących być sygnałem o nieprawidłowościach. Ważnym punktem spotkania był również – „Europejski Kodeks Walki z Rakiem”, który ma na celu przedstawienie nam działań, które możemy podjąć, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii